Aktualizace - Novinky

Úcta ke genialitě tvého srdce

Proč bychom měli hýbat tělem?

 

 

 

z dílny Olívie

 

Úcta ke genialitě tvého srdce

 

Vtiskni si do paměti tuto větu:

Genialita srdce přenáší nebe k zemi!

Tak víš, že žiješ!

Výživa Srdcem Pohledem Slovem Dotekem

Základní prvky lidského bytí v dimenzi nové země.

Tvé otevřené srdce  inspiruje lidi na celém světě, protože působíš jako Planeta.

Nemusíš se tedy snažit oslovit jednotlivého člověka, protože to cítí svět!

A vaše děti?

Ty to dostanou z první ruky. Objímej je, vnímej je, uzdravuj je svojí Přítomností.

Zítra je taky den, jdi spát, pokud jsi unavená (ý), pozvi si svět domova k sobě.

Únava je upozorněním proto, aby sis udělal (a) prostor pro obnovu svého bytí.

Vesmír vnímá tvé potřeby a také vše, co potřebuješ k realizaci dalších kroků, ke kterým ses právě rozhodl v místě tvého srdce.

Olívie

 

 

Proč bychom měli hýbat tělem?

 

Pohyb jak známo aktivuje v těle člověka metabolické procesy v systémech:

Tělesných jako například trávicí, oběhový atd.

Tělesné systémy známe ze základní školy. Pokračování ve vzdělávání člověka by mělo následovat v poznávání běžně nedostupných informacích. Které sice nevidíme, ale víme o nich, že existují: mentální, emoční, duševní, duchovní.

Existence netělesných systémů pomáhá fungovat tělesnosti čili fyzickému tělu. Pokud je v poruše fyzické tělo, může to znamenat, že nejsou v rovnováze ostatní těla a jejich systémy. Vše souvisí se vším.

Pohybem aktivujete rovnováhu v běžně nedostupných systémech včetně částí, které někdy nemůžeme ovlivnit vědomě, protože ne vždy víme, odkud tzv. vítr vane.

Energií prostřednictvím pohybu těla usměrníme tok potenciálu bez chemického nebo mechanického ovlivňování.

Konkrétně to znamená, aniž bychom přehnaně dodávali pilulky, alternativní doplňky stravy, nebo provozovali jiné harakiri pro fungování těla, dejme prostor PŘIROZENOSTI, vnitřní moudrosti těla. Pravidelným pohybem zajistíte kvalitní oběh životní síly ve všech systémech.

Při pohybu aktivujete otevření kanálů, které není možné aktivovat jinak než meditací nebo fyzickým pohybem bez soustředění se na myšlení.

Průchodnost kanálů zajišťuje volný průchod životní energie a zároveň energie ducha i země. Energie ducha podporuje přísun kvalitních myšlenek vhodných k realizaci. Dostáváte snáze odpovědi na otázky, které hledáte, bez toho aniž byste si museli namáhat hlavu, která bývá často přetížená. Znáte jistě  situace, kdy přemýšlíte a máte pocit, že na to nemůžete přijít.

Odpovědi přichází přirozenou cestou, aniž bychom se vysilovali přemýšlením. Přistoupíte-li na to, že to může přijít samo. Ustoupit, na chvíli vynechat hlavu, přerušit aktivitu vytváření myšlenek, aby mohl vzniknout prostor pro komunikaci úrovně mimosmyslové. Pak už zbývá naslouchat vnitřnímu hlasu, vědomí.

Bez přemýšlení se uvolňuje přirozený potenciál toho, co v nás už je a dávno bylo. Myšlenky (inspirace) přicházející z nitra vědomí jsou v podstatě zakódované informace, momentálně připraveny se zvědomit. Objevujeme to, co už dávno víme. Nositelem tvůrčího potenciálu je Duše. Vyplouvají na povrch moudrosti věků, které lidská duše přenáší ze životů předešlých. Informace  opouští vnitřní svět Duše, aby byly předávány světu. Navenek působí jako tzv. nutkání něco udělat, seberealizovat se.

Fyzický pohyb aktivuje běžně nepoužívané části JÁ, uvolňuje hormonální a enzymatické částečky nejen pro fyzickou, ale i pro mentální a duševní výživu.

Fyzický pohyb by měl odpovídat výbavě těla, ne pro každého je vhodná posilovna, ne pro každého je vhodná jóga.

Pokud volíte klidový způsob pohybu, je potřeba ho vyvážit větší mentální aktivitou a naopak. Pozor, při mentálním přepracováním nemusí být protiváha v podobě návštěvy posilovny přínosem. Zde může dojít k dalšímu přetížení, pokud nezapojujete dech. Posilovat zkrácené svaly bez protahování a dechové techniky je k ničemu. Proč?

S vědomě používaným dechem se prokrví svaly, zmizí stres (mozek a srdce je také sval).

Bez vědomého dechu se zúžují cévy, zpomaluje myšlení, narůstá riziko fyzické zátěže, jejímž vyústěním se děje: úraz, infarkt nebo mrtvice.

Nasloucháním tělu přijdete na to, který způsob pohybu ve kterém ročním období a období života potřebujete. V nejlepším případě pochopíte, že aktivní sportovec potřebuje meditaci a meditující navnímá potřebu navýšit energii sportem.

Proč mají někteří aktivní sportovci a lidé „zdravě se stravující“ zdravotní problémy?

Protože nenaslouchali citlivosti těla. Přemrštěnou nebo nevhodnou sportovní zátěží vyburcují hormony úzce splývající s mozkovým centrem. Pokud se zde vyplavený potenciál nedává do tvůrčí činnosti, koluje pak tělem, hledá si uplatnění, stahuje se a hromadí, časem může způsobit výbuch = zdravotní problém na fyzické nebo duševní úrovni.

Lidé, kteří se stravují podle zdravých zásad sice snižují riziko onemocnění, ale pokud nedodávají tělu tu správnou duševní potravu se zdraví cítit nemusí.

Hýbat tělem nic nestojí, zvláště v případě rychlé chůze, dýchat je také zdarma a může se to provádět kdekoli, protože prána je všude. Zajistit si prostor pro nic, znamená bezpečně se zastavit, nic nedělat, ani nemyslet. Vše je vymyšleno, moudrost existuje.

Absolutno. V absolutním klidu a nicnedělání se děje proces obnovy.

Proces pro obnovu bytí je nové téma evoluce.

 

Olívie

 
 

      

KONTAKT   E-mail
Přispění na stránky : 

FIO banka:

26 00 29 86 39/2010

(dar)

Škola léčitele - Tranformace Ducha
Léčení vztahů
Zdraví
Transformace  vědomí do lásky
Galerie obrazů
Doporučujeme
Kontakt