Lesný klub Gaštanko

www.lesnyklubgastanko.sk

Stránka lesního klubu:  www.lesnyklubgastanko.sk

Kto je Gaštanko

LK Gaštanko je lesný klub pre rodiny s deťmi s možnosťou celodennej starostlivosti pre deti predškolského veku (od 2,5 roka do 6 rokov). V Gaštankovi  trávia deti a ich rodičia čas hrou alebo hravou prechádzkou v záhrade a v lese.

Nachádzame sa v záhradkárskej lokalite Nová hora, priamo pod lesom. Máme k dispozícii malú chatku s elektrinou a vodou, ktorá je zariadená veľmi príjemne a útulne, vybavená hračkami a pomôckami na tvorivé hranie a učenie.

Naša Misia: šťastné, tvorivé, zdravé a vyrovnané dieťa v prirodzenom prostredí
 Naša Vízia: šťastný, tvorivý, zdravý a vyrovnaný dospelý človek, s potrebou prírodu chrániť a pokračovať v jej diele:)

Náš cieľ:

Našim cieľom je podporovať vnútornú vyrovnanosť a zdravie detí a aj dospelých, prostredníctvom liečivého lesného prostredia a nenásilného hravého učenia.

Les učiteľ a liečiteľ:

Les je ideálnym miestom pre rozvoj malého krehkého a zvedavého človiečika menom DIEŤA.

Deti si pravidelným pobytom v lese rozvíjajú manuálnu zručnosť, koordináciu, orientáciu, predstavivosť a kreativitu. Zvyšujú si fyzickú kondíciu a významne posilňujú imunitu.

Veríme, že les dokáže liečiť, a to nie len telo ale i dušu človeka. Les významne pôsobí na fyzické zdravie detí, už okrem spomínaného prirodzeného rozvoja imunity, prispieva k odstráneniu a prevencii chorôb dýchacích ciest, alergií, astmy, ekzémov, chorôb pohybového aparátu iných.

Les harmonizuje to, čo v harmónii nie je (hyperaktivita, agresivita, nervozita a iné problémy detí dnešnej uponáhľanej doby).