Aktualizace - Novinky

 

Heřmánek - vysoce toxický pro spuštění buněčné smrti...

 

Heřmánek je vysoce toxický pro buňky rakoviny prsu: U esenciálního oleje z heřmánku bylove studii prokázáno,že zabíjí až 86% buněk karcinomu prsu spuštěním programované buněčné smrti.


Heřmánkový čaj se používá po staletí v tradiční a ajurvédské medicíně proti úzkosti,depresi, nespavosti, pro úlevu od bolesti, jako protizánětlivý a protiplísňový prostředek (zabíjí kvasinky jako je Candida).


Nyní ale vědci zjišťují, že heřmánek může také pomoci v boji proti několika typům rakoviny včetně rakoviny prostaty, rakoviny plic,leukémie a jiné.

 

Proč je heřmánkový čaj tak zdravý? Je to způsobeno tím,že je velmi bohatým zdrojem silného protinádorového flavonoidu zvaného apigenin, jenž je jinak těžké získat z naší stravy (petržel,oregáno a celer jsou také dobré zdroje).


Jeden šálek heřmánkového čaje obsahuje asi 2 mg apigeninu, což je čtyřikrát více než průměrný denní příjem u evropských a amerických dospělých!A ano, tato úroveň může být rozdíl v riziku rakoviny.

 

Jedna studie v Řecku zjistila, že za každý další 0,5 mg apigeninu užitého ženami, jejich riziko rakoviny prsu kleslo o 17%.

 

Studie na lidech potvrzují, že heřmánek může zmírnit depresi,zlepšit spánek, a co je dost neuvěřitelné,způsobit pokles hladiny inzulínu,inzulínové rezistence,LDL cholesterolu atriglyceridů u dospělých s diabetem typu II!

 

Doporučeno: Státním zemědělským intervenčním fondem

      

KONTAKT   E-mail
Přispění na stránky : 

FIO banka:

26 00 29 86 39/2010

(dar)

Škola léčitele - Tranformace Ducha
Léčení vztahů
Zdraví
Transformace  vědomí do lásky
Galerie obrazů
Doporučujeme
Kontakt