Dr. Hew Len

Léčebná metoda Ho´oponopono

 

Dr.Ihaleakala Hew Len přišel na léčebnou techniku, zvanou Ho´oponopono, je to proces pokání, odpuštění a přeměny duše, je výzvou k tomu, aby Láska odstranila toxické energie a zaujala jejich místo. Láska toho docílí tak, že nejprve projde myslí, počínaje duchovní myslí, nadvědomím. Pak prostoupí intelektuální myslí, vědomou myslí, a osvobodí ji od energie myšlění. Nakonec se přesune do emoční mysli, podvědomí, kde očistí myšlenky od toxických emocí a naplní ji sama sebou…“

 

Napsal také velice důležitou a zajímavou knížku SVĚT BEZ HRANIC, jak vyléčil osobně veškeré pacienty na psychiatrické léčebně na Hawaii. Potom museli uvedenou léčebnou zavřít - již neměli žádné pacienty.

 

***

 

Ho´oponopono je stará havajská technika pro vytváření hojnosti, zdraví a míru. Podstatou je návrat do „nulového stavu“, tedy do stavu, v němž neexistují žádné vzpomínky, paradigmata a naše mysl a podstata je naprosto čistá. V tomto stavu jsme schopni dosáhnout témeř čehokoli, čehož si žádáme. Ve stavu, kdy nejsme ovlivněni ničím, co souvisí s naší minulostí, můžeme ovlivňovat přítomnost a vše, co nás bezprostředně obklopuje. Ho´oponopono, podobně jako například buddhismus vysvětluje, že nic neexistuje vně, tedy celý okolní svět je pouze obrazem našeho světa vnitřního a způsobu, jak na na něj reagujeme. Vše, co se odehrává uvnitř nás samotných, v naší podstatě, promítáme do našich životů a vytváříme si tak vzpomínky, které následně utvářejí námi vnímanou realitu. Pokud v našem životě něco nefunguje, je nutné naše vzpomínky vyčistit. Čištění vzpomínek, negativní energie v nás samotných a nalezení našeho vlastního Já dosáhneme pomocí jednoduchého procesu, kdy se pořiblížíme k „nulovému stavu“ pomocí jednoduchých manter:

 
Miluji Tě…
Omlouvám se…
Prosím, odpusť mi…
Děkuji Ti…
 
Opakováním těchto jednoduchých slov, která téměř všichni běžně používáme, dosáhneme procesu čištění, intoxikace negativní energie v nás, tedy chybných myšlenek, vzorců uvažování a paradigmat. Procesem čištění můžeme dosáhnout čehokoli – zlepšení kvality našeho života, překonávání těžkých a obtížných situací, napravování mezilidských vztahů, dosáhnutí osobních i pracovních úspěchů… Pokud dokážeme proměnit negativní energii v pozitivní, vymazat z paměti chybné vzorce uvažování, stojíme před něčím novým a zcela velkým – životem, který stojí za to žít, životem , kdy bolest a trápení vyměníme za radost a naplnění, životem, který dokážeme naplno řídit a ovlivňovat.
 
Ho´oponopono dodalo našim životům nový směr, pochopení a nalezení vlastního a skutečného Já… Ho´oponopono je cesta, a budeme rádi, pokud po ní budeme moci kráčet spolu s vámi. Věříme, že není náhoda, čtele-li právě tyto řádky. Zřejmě i vy, stejně jako my, hledáte zůsob, jak dosáhnout vnitřní svobody a nezávislosti. Vydejme se tedy spolu na cestu hledání vlastního Já pomocí Ho´oponopono…
 
Mír s Tebou, veškerý můj klid a mír…
 

 

 

 

Překlad videa:

Snažte se trochu uvolnit, zavřete oči a já Vám ukážu, co je pro mě nejdůležitější, vztah ve stvoření, vztah mezi vědomím a podvědomím a co ja nazývám vztahem mezi matkou a dítětem.


Ta matka je vědoma bytost, která má možnost, bud se o dite start nebo ho ignorovat. Pojdme se nyni domnivat, odstranime-li terminologii, ze vedoma mysl je matcin aspekt stvoreni a podvedomi je dite. Dite, ktere ma vsechny vzpominky a obtize od stvoreni. Jestli mate deprese, je to informace v diteti, ktere zaziva tuto depresi, chcete aby tento vztah fungoval. Prvni vec, kterou chcete udelat je, ze to chcete udelat velmi pomalu a poprve ve stvoreni jste si vedomi Vasi pritomnosti v sobe samem. Toto je prvni vec, kterou musite udelat, uvedomit si, ze jste si vedomi, ze uvnitr, ve vas je bytost, kterou nazyvame vnitrni dite a vy mluvite s timto vnitrnim ditetem, to je poprve, co si uvedomujete, ze je soucast vaseho ja. Dalsi vec, kterou mu chcete neco rict, je neco velmi jednoducheho, miluji te, miluji te Uvedomite si, ze vsechny tyto bolesti byly uvezneny ve vnitrnim diteti a vy mu jednoduse reknete, je mi lito Prosim, odpust mi za vsechny nahromazdene zkusenosti, smutek, jako je zal, bolest mluvite se svym vnitrnim ditetem, musite si uvedomit vasi zodpovednost, ze vsechny tyto bariery, ktere vase dite ma, jste vytvorili vy, akceptovali a nahromadili. a ze byste je chtely mit vyresene, dalsi z procesu, ktery je rovnez jednoduchy je, ze se musite zeptat ditete o povoleni, vzdy ho musite pozadat o povoleni chcete mu rici, prosim, prosim, dovol mi, abych te mohl hladit po temeni hlavy s laskou a se zajmem, prosim, dovol mi to udelat a udelejte to, nemusite si predstavovat nic, jenom to udelejte, hladte ho po temeni hlavy. Rikate mu, miluji te, prosim, odpust mi za vsechny nashromazdene bariery, ktere sis v sobe ulozilo, je mi to lito. Je to ten nejdulezitejsi vztah, protoze vy to dite muzete naucit, jak se ocistit, muzete to nechat automaticky na diteti, ale jestli si neuvedomite dite, je to na nic. Takze, jakmile ho hladite, miluji te, dekuji ti, ze jsi cast meho ja, je mi lito, jestli jsem te prehlizel a dobre se o tebe nestaral. Je mi to lito. My jsme ty vzpominky, ktere vytvareji problemy, rekneme diteti, jestli ti to nevadi, pomoz mi na to zapomenout ( nechat to odejit). Jestli vas boli hlava, zada, vemte si tento seznam a reknete diteti, ted me boli hlava, prosim, pust to a nechej odejit tyto prehravajici se vzpominky, nevim, co je v mych vzpominkach, nechci to ani vedet, ale ty vis, muzeme to nabidnout bozstvi skrze super vedomi, muzeme pozadat, aby to zmizelo. Zatimco to delate, hladite si jemne temeno hlavy a nyni se zeptate vnitrniho ditete o povoleni, aby ty vzpominky jemne objalo, ne tvrde, ale jemne, nesetrne objeti muze dite vystrasit, prosim, dovol mi te obejmout. Dekuji, ze jsi cast meho ja. Miluji te a omlouvam se za vsechny nahromadene vzpominky, ktere jsi zazilo jako bolest a utrpeni. Prosim, prosim o odpusteni. Kdyz jste s timto hotovy, zeptejte se ditete, aby vam dalo ruku, prosim, dej mi ruku, abych ji mohl jemne uchopit a hladit, jemne hladit jakoukoliv ruku mi chces dat, prosim, dej mi ji, vy ji uchopite a jemne hladite a zase si uvedomite, ze dite je casti vaseho ja. Cast meho ja ti nevenovalo pozornost a zato se omluvam. Prosim, prosim, odpust mi. Miluji te a ted budete chtit vzit dalsi seznam, finance a reknete diteti vase problemy a poprosite ho, at to pusti, necha odejit a zase si vemte seznam, jakykoliv finacni problem, ktery vas trapi, dane, chcete na tom pracovat. Cokoliv, co ma co delat s foreclosure (zabaveni domu bankou kvuli neplaceni hypoteky), cokoliv, problem neni ten foreclosure, problem nejsou finance, jsou to vzpominky, ktere si prehravame, je to hypoteka ve vasi dusi, je to dite, ktere drzi hypoteku a musi se ji vzdat. Dluzime bance penize, nebo jsme nejakym nedobrym zpusobem zachazeli s penezi, jakekoliv vzpominky mame, nezachazeli jsme dobre s penezi, financemi, s pozemkem, poproste dite, at se toho vzda, necha odejit. Musite pozadat dite o povoleni drzet jeho druhou ruku, prosim dovol mi drzet tvoji druhou ruku a potom se po ni mentalne natahnete, uchopte a jemne hladte. Chci, aby jste vedeli, ze vsechny problemy, ktere mate jsou v diteti. Proto s nim chcete mit dobry vztah, aby vseho nechalo byt, jemne hladte jeho ruku...., to nejsou finance, to jsou neustale prehravajici se vzpominky, je to hypoteka vasi duse, dite drzejici hypoteku se ji musi vzdat. Prosim, nech to odejit, jestlize dluzime bance nebo spatne zachazime s penezmi, financemi, pozemkem, prosim, nech to odejit. Pozadate dite o povoleni drzet jeho druhou ruku, prosim, dovol mi drzet tvou druhou ruku, mentalne se po ni natahnete, jemne uchopte, jemne hladte, chci, aby jste vedeli, ze v tomto diteti jsou ulozeny vsechny tyto problemy, a proto s nim chcete mit dobry vztah a dite se pak vseho vzda. Podivejte se do sebe, vemte si vas seznam, proc mam tyto problemy a spatne zkusenosti s ruznymi lidmi, pozvete je do sveho zivota, jsem nastvany a podrazdeny, jsou to moje vzpominky prosim, nech to odejit, nech to byt. Toto je nejdulezitejsi vztah ve stvoreni, mezi matkou a ditetem, jestli matka ziska dite na svou stranu, je volna. Dite ji pomuze vse napravit, vycistit, pak se k ni primkne a rekne ji, pojd jdem to udelat. Dekuji, chcete dite pozadat, jestli muzete drzet jeho rameno, prosim, dovol mi drzet tve rameno, je to o lasce, uvedomujete si pritomnost ditete, dekuji, dekuji, ze jsi cast meho ja, jsem za to vdecny, vim, ze o sebe pecujeme od zacatku. Prosim odpust mi, ze jsem te ignoroval, nestaral se o tebe od zacatku a ublizoval ti. Je mi to lito, miluji te a dekuji Prosim, dovol mi abych mohl drzet tve rameno a dat ti nekonecnou lasku, opet, jestlize hledate obchodniho partnera, vztah s ditetem je nejlepsi obchodni partner ve stvoreni, jestlize vztah s matkou a ditetem funguje, pak funguje vsechno. Drzte dite za rameno, pak se mu podivejte do oci, ignoroval jsem te, zpusoboval bolest a utrpeni. Je mi to lito, prosim, prosim o odpusteni. Miluji te a dekuji ti, ze muzeme jit ruku v ruce s bozstvim ke svetlu. Muzete procvicovat rano, vecer, nebo se tomu venovat par minut, jestlize jste ochotni toto delat, vase vnitrni dite bude vasim partnerem. Nyni bych s Vami chtel udelat dechove cviceni, sedm kol, dejte obe nohy na zem, ukazovacky se dotykaji a ruce jsou na kolenou a budeme dychat, dychani je cistici proces a vase dite si toho bude vazit, prvni kolo- nadechujeme se a pocitame do sedmi, drzime dech na sedm a vydechujeme do sedmi, zopakujeme sedmkrat. Moc vam dekuji.

 

***

 

„Ho´oponopono je cenný dar, který pomáhá člověku rozvinout funkční vztah se svou podstatou a nepřetržitě prosit o nápravu chybných myšlenek, slov a skutků. Podstata techniky tkví ve svobodě a bezpodmínečném osvobození od minulosti…“
 
Morrah Nalamaku Simeona, učitelka a mistr Ho´oponopono

 

***

 

SVĚT BEZ HRANIC

je jednou z nejúchvatnějších knih, která kdy vůbec byla napsaná. Vypráví o neobyčejném terapetuovi, který vyléčil celé oddělení mentálně postižených recidivistů, aniž by kteréhokoliv z nich viděl. Kniha popisuje jeho metodu a skutečnou příčinu všeho, co se vám přihodí a jak "očistit" negativitu. Před dvěmi roky jsem se doslechl o havajském terapeutovi, který vyléčil celé oddělení mentálně postižených vězňů - aniž by kterékoliv z nich viděl. Tento psycholog prostudoval jejich záznamy a pak se podíval do sebe, aby zjistil, jak vytvořil nemoc dotyčné osoby. A když se zlepšoval, zlepšoval se i stav pacienta. Když jsem poprvé tento příběh slyšel, myslel jsem, že jde o legendu. Jak někdo dokáže vyléčit kohokoliv tím, že léčí sám sebe? Jak může i seberealizovaný mistr vyléčit šílené kriminálníky? Nedávalo to smysl. Bylo to nelogické a příběh jsem zavrhl.

 

O rok později jsem ho však slyšel znovu. Dozvěděl jsem se, že terapeut používá havajskou léčitelskou metodu nazvanou ho'oponopono. Nikdy jsem o ní neslyšel, ale nemohl jsem to pustit z hlavy. Pokud byl příběh pravdivý, chtěl jsem se dozvědět více. Vždycky jsem věděl, že "stoprocentní zodpovědnost" znamená, že jsem zodpovědný za to, jak myslím a co dělám. Cokoliv nad to už nemůžu ovlivnit. Myslím si, že většina lidí takto také rozumí pojmu naprostá zodpovědnost. Jsme zodpovědni za to, co děláme, nejsme zodpovědni za to, co dělají druzí. Havajský terapeut, který léčil mentálně postižené lidi, mě naučil nový a pokročilejší náhled na stoprocentní zodpovědnost. Jmenuje se Dr. Ihaleakala Hew Len. Náš první telefonát trval asi hodinu. Prosil jsem ho, aby mi vyprávěl celý příběh o své terapeutické práci.  Hovořil o tom, že tři roky pracoval v havajské státní nemocnici na oddělení trestně stíhaných pacientů. Toto oddělení bylo nebezpečné a fluktuace psychologů zde byla velká. Personál často stonal nebo jednoduše odcházel. Když měl někdo projít po oddělení, otáčel se zády ke stěně se strachem, že na něj pacienti zaútočí. Nebylo to příjemné místo pro práci, život ani návštěvu. Dr. Len mi řekl, že své pacienty nikdy neviděl. Svolil, že bude mít kancelář a že bude pročítat záznamy pacientů. Když jimi procházel, pracoval na sobě. A když na sobě pracoval, pacienti se začali uzdravovat. "Po několika měsících dostali dosud spoutaní pacienti svolení a mohli se začít volně pohybovat po prostoru. Některým zase byly sníženy dávky léků a ti, kteří byli původně označeni za nevyléčitelné, byli propuštěni." Byl jsem z toho u vytržení. "A to není všechno," pokračoval, "zaměstnanci se začali těšít do práce. Zlepšila se docházka a fluktace zaměstnanců skončila. Nakonec jsme tam měli více personálu než jsme potřebovali, protože pacienti byli propouštěni a všichni zaměstnanci chodili do práce. Dnes je to oddělení zavřeno." V té chvíli jsem to nevydržel a musel se zeptat: "Co jste se sebou dělal, co způsobovalo, že se tito lidé měnili?" "Jednoduše jsem léčil tu část sebe, kterou jsem s nimi sdílel," odpověděl. Tomu jsem nerozuměl. Dr. Hew Len mi vysvětlil, že přijmout absolutní zodpovědnost za svůj život, tedy za vše, co se v mém životě objeví, znamená uznat, že vše kolem mne je mým vlastním výtvorem. Tento výrok mě ohromil a bylo mi zatěžko jej přijmout. Nést zodpovědnost za něco, co řeknu nebo udělám, je jedna věc. Nést zodpovědnost za něco, co říkají nebo dělají druzí, je něco úplně jiného. Pravda je taková: Převezmete-li plnou zodpovědnost za svůj život, pak všechno, co vnímáte jakýmkoli ze svých smyslů, nesete za to zodpovědnost, protože je to váš život. Stručně řečeno: můžete vyléčit všechno, co se vám nelíbí a co prožíváte: terorismus, politiku i hospodářství své země. Lze říci, že tyto věci ve skutečnosti neexistují a jsou to pouze vaše vlastní projekce. Problém není v nich, ale ve vás. Vím, že to je obtížné to pochopit, natož to přijmout nebo podle toho opravdu žít. Vinit druhé nebo své okolí je mnohem snažší, než přijmout naprostou zodpovědnost. Během rozhovoru s Hew Lenem jsem začal chápat, že léčení z jeho pohledu a v duchu ho'oponopono znamená milovat sám sebe. Chcete-li zlepšit svůj život, musíte jej vyléčit.

 
Chcete-li někoho uzdravit, a může jít klidně o mentálně chorého vězně, musíte nejprve vyléčit sebe. Zeptal jsem se Dr. Lena, jak to dělal, když léčil sebe. Co přesně prováděl, když se díval na záznamy pacientů. "Jenom jsem si neustále opakoval ´omlouvám se´ a ´miluji vás´", vysvětlil. To je vše? Ano, to je vše. Zdá se, že milovat sebe samého je nejlepší způsob, jak se zlepšit a jakmile se zlepšíte, zlepšíte i svůj svět. Dovolte mi krátký příklad jak to funguje: jednou mi kdosi poslal email, který mě naštval. Dříve bych se s tím vyrovnal tak, že bych začal pracovat se svými citovými hot buttons nebo bych se snažil argumentovat s člověkem, který mi poslal ten hnusný vzkaz. Tentokrát jsem vyzkoušel metodu Dr. Lena. V duchu jsem si opakoval: "Omlouvám se" a "Miluji tě". Neříkal jsem to nikomu konkrétnímu. Jednoduše jsem vyvolával duch lásky, který měl uvnitř mě vyléčit to, co způsobilo vnější podmínky. Během hodiny jsem dostal email od stejného člověka. Omlouval se za svůj předešlý vzkaz. Nezapomeňte, že jsem neudělal nic pro to, aby se mi někdo omluvil. Ani jsem mu neodpověděl. Přesto, tím, že jsem opakoval "Miluji tě", jsem jaksi v sobě vyléčil to, co způsobilo jeho chování. Později jsem se zúčastnil ho'oponopono semináře doktora Lena. Nyní mu je sedmdesát roků, je považován za staršího šamana a je poněkud uzavřený. Chválil moji knihu The Attractor Factor. Řekl mi, že když se zlepším, vibrace mé knihy stoupnou a všichni to budou cítit, až ji budou číst. V krátkosti, jakmile se zlepším, moji čtenáři se zlepší. "A co knihy, které už jsou venku, které se už prodaly?" zeptal jsem se. "Žádné venku nejsou," vysvětlil a znovu mě ohromil svou mystickou moudrostí. "Jsou stále v tobě." Jinými slovy, vně neexistuje. Tato pokročilá technika si zasluhuje podrobné vysvětlení a k tomu by byla zapotřebí celá kniha. Postačí, když řeknu, že budete-li chtít zlepšit cokoliv ve svém životě, můžete to udělat jenom na jednom místě - v sobě. "A až to budete dělat, dělejte to s láskou."

 

 

      

KONTAKT   E-mail
Přispění na stránky : 

FIO banka:

26 00 29 86 39/2010

(dar)

Škola léčitele - Tranformace Ducha
Léčení vztahů
Zdraví
Transformace  vědomí do lásky
Galerie obrazů
Doporučujeme
Kontakt