MORINGA OLEIFERA - Zázračný léčivý strom

Moringa Oleifera 

Zázračný lék !

Moringa je jedním z nejvíce užitečných a všestranných rostlin, které lze nalézt na naší planetě a druhu, který je původem z Indie. Tento rychle rostoucí, opadavá rostlina se pěstuje jako zelenina a květu rostliny, které se daří v téměř jakékoli půdě a tvoří lehoučké listy do zlata sfarbené květiny s vůní medu.


Její listy jsou přírodní, je to mimořádně všestranný multi-vitamín a obsahuje hodně minerálů koncentrát a je také i super potrava, její semena zbavují vody bakterií a viry a poskytují vysoce kvalitní oleje a ovoce je používána jako zelenina nebo složka kari směsí. Jeho kořeny mohou být také použita jako zelenina. Moringa je pojmenovaná jako "zázračný strom" nebo "strom dlouhého života," protože v ní nacházíme všestranné uplatnění a využí všech její částí tohto zázračného stromu i v medicíně, pak na čištění vody, a to především Moringa je známá jako velice kvalitní denní potravina. To obsahuje četné důležité živiny a pokrývá s použitím několika gramů, denní potřeby pro lidi a zvířata. Díky svému vyváženému a komplexnímu složení Moringa může dát tělu hodně energie, vitality a duševní síly! Je to ELEKTRÁRNA PRO MLADISTVOU SÍLU, PŘITAŽLIVOST A DUŠEVNÍ ROVNOVÁHU! Účinek Moringa je celostní, ještě více než ovoce a zelenina. To nás přivádí k preferenci Moringa, který strom má takto vyhrazené vyjímečné jméno a hodnotu a kvalitu. Proto je také nazýván "zelený diamant", protože jeho fenomenální obohacení živiny ve světě nemá obdoby !!!

 

Tento strom se jmenuje „Moringa oleifera“ a díky svým rozmanitým účinkům se mu také říká „zázračný strom“ nebo „strom dlouhověkosti„. Původně pochází z Indie – z oblasti Himalájí, nyní roste po celém světě v tropických a subtropických oblastech světa v Africe, Arábii, Asii a Karibiku a na Kanárských ostrovech.


Moringa v posledních letech našla nový domov na Tenerife. Tenerife nabízí pro „moringu oleifera“ NEJLEPŠÍ KLIMATICKÉ PODMÍNKY a VYSOKOU KVALITU ÚČINKU TÉTO ZÁZRAČNÉ ROZSTLINKY – VYJÍMEČNÉ NA CELÉ NAŠÍ PLANETĚ.


Protože Kanárské ostrovy – i ostrov TENERIFE jsou přesně na stejné zeměpisné šířce jako země původu – Indie. Existuje jen málo míst na světě vhodných pro moringu a Kanárské ostrovy jsou jako jediné v Evropě, které těmto stromům poskytují vhodné podmínky!

 

Na rozdíl od zemí s nízkými mzdami, kde se moringa rozrostla do velkých rozměrů pro výrobu bioplynu a pro výživu zvířat, velice vhodné jako krmivo, se společnost MoringaGarden Tenerife specializuje na výrobu s vysokými standardy speciálně pro zpracování moringy jako potraviny. Rostliny jsou pěstovány ve volné přírodě ve speciálně vybírané čisté půdě, v naprosté bio kvalitě.


Listy stromu moringa obsahují důležité aminokyseliny a mastné kyseliny, stejně jako širokou škálu vitamínů a minerálů s vyšším podílem než doposud známé druhy zeleniny. Jeho obsah živin je tak vysoký, že již požití malého množství sušeného prášku z listů pokryje doporučenou denní dávku mnoha základních živin. Poskytuje ideální potravinu, která může být široce použita v kuchyni a při dietních plánech. Jako koření do polévek a salátů nebo jako samotný salát, zelenina, jako čaj, káva nebo přídavky do jiných nápojů.


CELÝ STROM MÁ MNOHOSTRANNÉ VYUŽITÍ.

  • LISTY a PLODY (čerstvé nebo sušené) se používají jako potravina
  • KVĚTY jako koření, pro včelařství a jako lék
  • SEMENA jako potravina, jako olej, k čištění vody a k výsadbě
  • KůRAa jako lék, pro výrobu lana a výrobu papíru
  • KOŘENY jsou potravina a lék
  • CELA ROSTLINA jako krmivo pro zvířata, BIOMASA pro alternativní energie
  • “ODPADNÍ PRODUKTY“ ke zlepšení kvality půdy, jako organické hnojivo a krmivo pro zvířata.


Vedle energetické práce s těmito rostlinami ( ROSTLINNÁ KOMUNIKACE !! ), se používají ve „fincas“ také efektivní mikroorganismy a ZVUKOVÁ TERAPIE tzv. „Sonic Bloom“.


Speciálně tento druh z podhůří Himálaje je označován jako zázračný strom. Tato rychle rostoucí rostlina se pěstuje jako užitková i jako ozdobná rostlina. Roste téměř v každé půdě a má drobnější listy. Její květy jsou zbarvené do zlatova a voní po medu. Listy obsahují přírodní a mimořádně široké spektrum vitamínů, minerálů a životně důležitých látek. Její semena dokážou zbavit vodu od bakterií a virů viz natočené VIDEO našem webu, a poskytují jeden z nejkvalitnějších a nejstabilnějších olejů. Plody jsou součástí směsi koření jako například „KARI“ a lze je využívat k jídlu jako zeleninu v syrové podobě.


Ve východní Africe běží již první projekty, kde je tento přírodní prostředek úspěšně využíván jako nástroj proti podvýživě a špatné stravě. Jelikož tento strom roste dobře právě v těch státech světa, kde lidé trpí nedostatkem jídla a hladem, může jeho cílené využití pomoci zmírnit tyto nedostatky. Jak uvádí zaměstnanec afrických „Projektů pomocí“, děti, které snědli pouze tři polévkové lžíce Moringa - prášku týdně, významně posílily.


Profesor tropického centra zdůrazňuje, že strom moringa je nesmírně užitečný v boji proti onemocněním souvisejících se stravou – a to jak podvýživě, tak zejména proti chybné a nedostatečné výživě v západních zemích. Kombinace složek a obsah látek stromu moringa jsou vysoce koncentrované, vyvážené a unikátní mezi všemi známými rostlinami.


Obsahují velmi vysoký obsah minerálních látek, jako jsou draslík, hořčík, vápník a fosfor, dostatečné množství železa, zinku a mědi, chrómu a k tomu navíc 18 esenciálních aminokyselin, které jsou nejdůležitějším stavebním kamenem pro tvorbu bílkovin v těle a imunitním systému. Téměř všechny vitamíny, jako je vitamin A, B1, B2, B3, B6, B7, C, D, E, K a živiny, přes 46 antioxidantů a také nedávno nově objevené látky zeatin.


ZEATIN otevírá dveře živinám, nechá je vstoupit a doprovází je až na konkrétní místo k buňkám, kde jsou potřebné. Zeatin se v podstatě stará o to, aby všechny vitaminy, minerály, stopové prvky a aminokyseliny byly v těle využity. Zeatin je důležitý regulační faktor buněk a silný antioxidant, který chrání a regeneruje buňky. I když se zeatin nachází v mnoha rostlinách, obvykle je to jen v množství menším než jeden mikrogram/na gram listu. Listy moringy však obsahují 100 až 1000/na gram !!


Stejně mimořádně vysoký je obsah manganu, chromu a vzácného bóru. Mangan je důležitý především pro zdravé klouby a kosti, chrom má zásadní význam v metabolismu a při likvidaci stresu. Bor dosud nebyl započítáván do skupiny základních stopových prvků, ale v posledních letech je stále více uznáván jeho význam: Bór je nezbytný pro vytvoření serinu, aminokyseliny, která se nachází v téměř všech bílkovinách lidského těla. Bor hraje dominantní roli v rovnováze vápníku, hořčíku a fosforu a je lékařsky úspěšně používán k léčbě osteoporózy. Snižuje oxidaci vyvolanou stresem, inhibuje dělení buněk bez rozdílu (např. nádorové buňky) a je jedním ze stopových prvků, které se vyskytují v mozku nejvíce. Elementární bor je toxický, proto jsou jako doplňky stravy vhodné pouze rostliny s vysokým přírodním obsahem bóru – zejména moringa listy (s 31 miligramů na 100 gramů) které mají nejvyšší obsah. Velké množství organických sloučenin boru mají jinak jen kdoule (asi 10 mg na 100 g), mandle (3,4 mg) a červená řepa (2,1 mg na 100 g). Moringa je nejvíce kompletní a perfektní potravinou (není potravinářským výrobkem!), která obsahuje všechny živiny, jež lidé potřebují od mateřského lůna, jako děti, dospělí až do stáří.


Moringa je „fenomén“ mezi plodinami.
 

Škola léčitele - Tranformace Ducha
Léčení vztahů
Zdraví
Transformace  vědomí do lásky
Galerie obrazů
Doporučujeme
Kontakt