Rozhovory o vztazích - osobní zkušenosti a rady

 

Dvojplameny - iluze vlastní dokonalosti a nedokonalosti partnera

http://www.priznakytransformace.cz

 

Mnozí, a to nejen v dvojplamenných párech, směřují svoji pozornost vně sebe. Posuzují a hodnotí chování ostatních, snaží se pro ně najít řešení, dávat jim rady a pomáhat. Vměšují se do záležitostí, které jim nepřísluší, místo toho, aby se starali sami o sebe a řešili svoje vlastní úkoly. Vidí pravdu a dokonalost jen sami v sobě a z pohledu jejich postavení se jim ostatní jeví jako chybující a nedokonalí. Je to však pouhá iluze závisející na úhlu pohledu. Ze zorného pole osoby, dle nich chybující a nedokonalé, se právě oni mohou jevit jako naprosto omylní.

Někteří lidé bývají téměř posedlí neustálou snahou pomáhat druhým a radit jim. To je však účelné až tehdy, kdy mají sami přebytek. Není možné rozdávat na úkor sebe, tím by došlo k narušení rovnováhy. Neměli by dost sami pro sebe a byli by nuceni brát si někde jinde. Účinně radit je možné, když je člověk sám schopen zdárně řešit vlastní záležitosti a také si udržet patřičný odstup, nadhled a objektivitu. Na místě je i obezřetnost k vnucování nevyžádaných rad a nevyžádané pomoci. To zavání manipulací. Zásadou je naučit se respektovat naprostou svobodu v rozhodování a konání ostatních.

více zde: 

http://www.priznakytransformace.cz/index.php/leceni-nemoci/29-dvojplameny/454-dvojplameny-iluze-vlastni-dokonalosti-a-nedokonalosti-partnera

 

      

KONTAKT   E-mail
Přispění na stránky : 

FIO banka:

26 00 29 86 39/2010

(dar)

Škola léčitele - Tranformace Ducha
Léčení vztahů
Zdraví
Transformace  vědomí do lásky
Galerie obrazů
Doporučujeme
Kontakt